העתיד שאתה רוצה

לחץ כאן

 

מדגם המלצות, משובים וסיפורי הצלחה

מה אומרים מנהלים בכירים בסיום השתלמות מנטורים במכון היצוא, מחזור נובמבר 2015

 

חגית בכר, דירקטורית ומנטורית עסקית 

_________________________________

 

מה הפקתי ומה אני לוקחת מההשתלמות - "... למדנו, התאמנו וחידדנו את יכולותינו לפתח תקשורת בין אישית אותנטית וחיובית כבסיס לחונכות. ההשתלמות מאירה תובנה פשוטה, שאנו נטים לשכוח: בעצם ההקשבה, ההתייחסות לסביבה, העצמת הזולת, אנו מייצרים פתיחות , אמון, יכולת להשפיע ומחויבות הדדית להבולת תהליכים. יומיים מעוררי השראה ומחשבות בונות אודות התנהלות בינאישית בכלל ומנטורים בפרט".

 

מה אהבתי בהשתלמות - "סוג של הפתעה. תפנית בגישת סדרי העדיפויות. מאחר וקהל המשתתפים מצויד ברקורד עסקי / מסחרי מהמובילים, אהבתי את הבחירה וההתמקדות ב"אדם" שבנו לפני ה"עסקי" שלנו. במילים אחרות, אהבתי את האבחנה בין תרומתנו כמנטור לבין תרומתנו כיועץ". "אולי לא נולדנו מנטורים, אבל נפתחנו לאפשרות להיות...ההזדמנות מייצרת סיפוק כפול: סיפוק אישי לסייע, לשתף, לתרום מהידע והניסיון העסקי בד בבד עם הזדמנות אישית ללמוד תחומים עסקיים אישיים ומגוונים".

 

מנחם שטיינברג, מנכ"ל לשעבר, מאמן עסקי ואישי

___________________________________________

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מההשתלמות - "הועבר חומר מעניין בצורה מעמיקה ובאווירה טובה. מבין היום היטב מהו תפקידו ויעודו של המנטור וכיצד עליו למצות את תהליך החונכות. אבי שיינמן העביר את ההשתלמות תוך התמקדות במטרה, באווירה נינוחה וכשהוא מוודא שהחניכים יספגו הידע".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "אופן ההדרכה, החברותה שבקבוצה. האווירה העניינית והתומכת, חומר הלימוד עצמו, הכיבוד".

 

יעקב עזרן, מנכ"ל

_______________

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מההשתלמות -  "ההשתלמות עזרה לי להבחין בין תפקיד המנכ"ל (ממנו באתי) לבין הפוזיציה של המנטור והאינטראקציה שביניהם, אשר לפיה המנטור אכן אחראי להצלחה וכל האחריות על הביצוע היא על הנחנך. המנטור אינו צריך לבצע".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "הדיון הפורה והדגמת סיטואציות מנטור / נחנך תוך כדי הדיון והעברת השיעור, תוך שימוש בסיטואציות מהשיעור להפקת לקחי מנטור / נחנך".

 

אריה רייכרט, יועץ

_______________

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מההשתלמות -  "למדתי לגשת בצורה שונה לנושאים בתקשורת בינאישית, בין בחיים הפרטיים, בין חברתית ובין עסקית. גישה חדשה לטיפול בהתנגדויות, טיפול בפגישות והעצמת הקולגות וגם העצמה אישית".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "אהבתי את ההנחיה ואת החומרים שהועברו".

 

יובל קמה, מנכ"ל

______________

 

מה הפקתי ומה לוקח מההשתלמות -  "החשיבות של הבנת נקודת המבט של האחר".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "דרך לשינוי תפיסה לגבי צורת ההתקשרות שלנו עם העולם החיצוני".

 

מריו וייסמן, מנהל מכירות יצוא

__________________________

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מההשתלמות – "התחלת שינוי תפיסת עולם בנושא הקשבה, מחויבות, עיקר וטפל, נתינה. הנחייתו של אבי היא מקצועית ומאירת עיניים ונותנת זווית חדשה בפן האישי והמקצועי".

 

מה אהבתי בהשתלמות - "הקבוצה הייתה מגוונת, מחויבת ונעימה. ההנחיה הייתה מאלפת ומקצועית".

 

עופר רביב, מנטור "בבנייה"

_________________________

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מההשתלמות – "מושגי יסוד ותרגולים ראשוניים על מהות המנטורינג, עם דגשים למנטורים בתחום היצוא. "מנטורינג - מתיאוריה לפרקטיקה"".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "כיצד ניתן להפוך למנטור במספר צעדים קטן. מנטורינג 10 !".

 

ד"ר דן גנג, מנכ"ל חברת סטארט אפ

________________________________

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מההשתלמות – " אם ברצונך לשדרג את היחסים והתקשורת עם בני משפחתך, ביחסים שלך עם בני אדם, לשפר תוצאות עסקיות - זו הדרך. תלמד להגדיל את הרגישות שלך לזולת ובעזרת ההקשבה הנדיבה / המוגברת ואבחנות מועטות, תוכל לשדרג את עולמך".

 

מה אהבתי בהשתלמות - "האפקטיביות של כלים, קלים ללימוד, מאתגרים להטמעה, אשר יכולים לשנות בעוצמה את עולמך. ההרצאות היו מקצועיות וראויות ברמה הגבוהה ביותר. הסביבה הייתה תומכת ביותר".

כרמל מערכות מיכלים, חדשנות שיטתית במסגרת תכנית "ניצוץ", דורון קמפלר, מנכ"ל 

________________________________________________________________________

 

"ברצוני  להוקיר את עבודתו של אבי שיינמן כיועץ ומנחה הצוות הניהולי הבכיר של החברה בתהליך חדשנות שיטתית, שעברנו בהנחייתו. עברנו תהליך שינוי, שבסופו הקמנו צוות חדשנות פועל עם תכנית עבודה שנתית לרבות "בנק רעיונות" ובו עשרות רעיונות למוצרים ושירותים חדשים, שעלו בסדנאות בהנחיית אבי.

 

התכנית קדמה את יכולת התחרות שלנו בשווקים, יצקה יסודות לחשיבה אסטרטגית שונה, הקנתה לנו כלי עבודה וחשיבה, ואפשרה לנו לקדם את החברה לכיוונים חדשניים ויצירתיים, שאנו משוכנעים שעוד ימשיכו ויביאו לנו ערך רב בעתיד.

 

אבי עשה את עבודת ההנחיה באופן שגרם לכולנו להיות מעורבים ופעילים, חיזק וקידם את התקשורת הצוותית ואת העבודה שלנו כצוות בסבלנות אך בנחישות, הוביל אותנו לשינוי גישה באופן כזה שאנחנו ממשיכים את עבודת הצוות עד לעת הזו....

 

אני מבקש להודות לאבי על עבודתו וממליץ עליו לכל חברה וארגון כיועץ וכמנחה וכאדם בעל ידע, הבנה וניסיון בתחומי חדשנות וחשיבה יצירתית, ביצירת אסטרטגיה תחרותית וכאחד שיוצר ערכים רבים למשתתפים".

 

SGD Engineering, אסטרטגיה עסקית ושיווקית גלובלית, דב כהן, בעלים ומנכ"ל (*)

_____________________________________________________________________

 

"במטרה ליסד לחברה אסטרטגיה עסקית ושיווקית  ולהרחיב את פעילותה בחו"ל, ביצע צוות ההנהלה בחברה במהלך  שנת 2006 ותחילת 2007 תהליך אסטרטגי בניהולו ובהנחייתו של אבי שיינמן. התהליך כלל יסוד אסטרטגיה עסקית ושיווקית גלובלית לחברה לרבות עיצוב היעוד והחזון שלה, מסגרת ההתארגנות, תקציבים ואבני דרך לישום התכנית.  בנוסף, רכשנו כלים שונים ומתודלוגיות שונות לחשיבה אסטרטגית.

 

אבי ניהל את הפרויקט בצורה מקצועית תוך השראת אווירה נעימה וחיובית וגרם לנו להשתתף ולהיות מחויבים לתוצרי התכנית שגובשה.

 

אני ממליץ על אבי כאיש מקצוע בתחומו לכל ארגון שרוצה להתקדם ולהתפתח ואני בטוח, שהתוצרים של הפרויקט ימשיכו ללוות את החברה בהתפתוחתה עוד הרבה שנים".

 

גברעם מעטפות איכות, חדשנות שיטתית, אמיר הדס, מנהל התפעול והפיתוח (*)

במסגרת תכנית "ניצוץ" – ניהול, יצירתיות וצמיחה

_________________________________________________________________

 

"...ברצוני לציין בחיוב את עבודתו של אבי שיינמן בניהול והנחיית צוות ההנהלה והעובדים המוביל בחברה, בלימוד, תרגול, ישום והטמעה של תכנית חדשנות שיטתית, המהווה בסיס מצוין לקידום והצמחת המפעל בשוק תחרותי.

 

בהובלתו של אבי רכשנו כלים ושיטות לניהול, לתקשורת צוות  וחדשנות ובין היתר יסדנו "בנק רעיונות" של כ- 100 רעיונות למוצרים חדשים ועוד כ- 20 רעיונות לאריזות חדשות.

 

הרעיונות, יסודות עבודת הצוות ותהליך החדשנות השיטתי, משמשים את החברה לפיתוח עסקיה לאורך זמן.

 

על העבודה שהושקעה, על דרך הביצוע ועל התוצאות, אנו מעריכים ומוקירים את עבודתו של אבי ונמליץ עליו בפני כל גוף שירצה לעבוד עמו".

 

 

מה הפיקו ומה אהבו מנהלים בסמינרים ובסדנאות בהנחיית אבי?

 

סמינר "תכנית חדשנות שיטתית" למט"י (מרכז טיפוח יזמות) ירושלים

במסגרת תכנית "ניצוץ"  - ניהול, יצירתיות וצמיחה

 

עמרם גוטליב, יועץ – "מה שהפקתי בסדנאות הוא חשיבה סיסטמתית, בחינת רעיונות בצורה מסודרת....אין מפעל, מוסד או עסק שלא ניתן לחדש בו משהו במוצר או בשירות....".

 

סמינר "חדשנות אסטרטגית" לחברת "הדר ועוד" מסגרת תכנית "ניצוץ"

 

עמרם הדר, מנהל פיתוח – "סדנא מדהימה עקב הניסיון האדיר שאבי צבר במשך השנים. אני מניח ומקווה שמהיום כלי החשיבה שלנו יקבלו מפנה ענייני יותר, יצירתי יותר, ממוקד יותר....אהבתי את האווירה פתוחה...העברת הנושאים בצורה מדוייקת והבנה מלאה על ידי כל הצוות...".

 

שרה הדר, בעלת שליטה – "למדתי שפה חדשה לחדשנות...אהבתי מאד את התייחסותו האישית של אבי לכל אחד....את היושרה שלו והדוגמא האישית....את הידע הרחב בהרבה שטחים מהחיים...".

 

גל הדר, מנהל – "קיבלתי כלים חדשים והתמודדות עם מציאות קיימת. למדתי שפה חדשה ועליית מדרגה בעולם העסקי. קיבלתי מושגים שגם ישפיעו על חיי האישיים.  אהבתי את הלמידה והייישום של המושג אינטגריטי...הסדנאות מובנות מאד ומצד שני יש גמישות לפי הצורך..."

 

שני הדר, חברת דירקטוריון וצוות חדשנות – "אהבתי את ההומור של אבי, האמפתיה, הגישה האישית....בצד מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר...לא פשוט להעביר 7 שעות של הרצאה והימים האלה תמיד עברו לי במהירות אין קץ..."

 

סמינר "אסטרטגיה שיווקית מצמיחה" ל- i-rox מוצרי תוכנה במסגרת תכנית "ניצוץ"

 

רותי מרגלית, מנכ"לית משותפת – "במהלך הסדנאות למדתי מושגים חדשים בתחום השיווק, הבנתי את הצורך בשינוי הגישה הקיימת...הסדנא הובילה אותי למקום שונה ממה שהייתי בו קודם ונתנה לנו בסיס להמשך עבודה  מסודרת יותר בתחום השיווקי והעסקי. תכנית הרווח והפסד היא לדעתי אחד התוצרים החשובים של התכנית....נהניתי בעיקר מהתכנים הפרקטיים כמו: שיחת רתימה, מעבר על מקרים אמיתיים: הצלחה וכישלון וניתוחם. הידע השיווקי הרב שיש למרצה ושהוא נהנה לשתף בו את  המשתתפים".

 

יהודית סוויסה, מנכ"לית משותפת – "מה שהפקתי הוא ....להגדיר תכנית עבודה מסודרת לשלוש שנים...הגדרת הצורך למשווק ולתכנית עבודה בשיווק...לימוד של אמצעי תקשורת צוותית...הגדרת ערכי החברה, סלוגן.....אהבתי מאד והערכתי מאד את הגמישות בשינוי שיטת העבודה...מאד אהבתי את הסדנא על ההקשבה...".

 

יהודה מרגלית – "...הסדנא מקנה כלים וראייה חדשה בהתמודדות הפנימית והחיצונית...למדתי דברים חדשים, מושגים חדשניים. ניתן לומר שהתכנית פותחת את העיניים...".

 

סמינר חדשנות ואסטרטגיה שיווקית בינ"ל ל- Medical Implant Systems - MIS (*)

במסגרת תכנית "ניצוץ"  - ניהול, יצירתיות וצמיחה

 

דורון פרץ, שותף, מנהל שיווק – "מה שהפקתי בסדנאות הוא מיקוד והבנה עמוקה יותר של תכנית שיווק אסטרטגית. אהבתי את השיתוף של כל הגורמים באופן שווה...".

 

שי חג'בי, מנהל יצור – "מה שהפקתי בתכנית הוא תהליך מובנה של בניית תכנית שיווקית ....אהבתי את הדינמיקה הקבוצתית...".

 

איתן פרץ, שותף, אחראי פיתוח – "הפקתי הרחבת ידע בשיווק...וכלים או עזרים לשימוש המערכת השיווקית....אהבתי את הדברים החדשים שלמדתי ולא ידעתי....".

 

נפתלי (נפט) הירש, שותף, יו"ר הדירקטוריון – "סדנא בסיסית טובה לארגון שאינו מאורגן....אהבתי את הצד החזק של הסדנא בגיבוש הצוות ושימת דגש על החשיבות על יצירת ארגון חדש בו כל אחד מייצג את החברה...".

 

דניאל ברוך, מנכ"ל – "בסדנא התאפשר להבליט את הבעיות הקיימות, לבדוק את חולשות החברה, ליצור אווירה יותר נוחה כדי לקדם שינויים מרצון...אהבתי את הניתוח הישיר של הבעיות, הובלת האנשים לנקודה משותפת בהסכמה...".

 

סמינר "חדשנות מצמיחה" לצוות הניהולי, סולקון תעשיות

מכתב תודה מעוזי שחף, בעלים ומנכ"ל

"בתודה על תכניות ההדרכה הפוריות אשר אנו משוכנעים כי תבוצענה בחברתנו לאורך שנים ...".

 

הרצאה על "חשיבה יצירתית בשוק העבודה והעסקים" לפרויקט המתמחים

 

אוניברסיטת ירושלים, עמותת "רוח חדשה"

 

מכתב תודה ממנהלת העמותה, יפעת קורן

"תודה לך מקרב לב על, שהקדשת ערב לקבוצת סטודנטים ירושלמים מתחומי הכלכלה ומנהל-עסקים המתחבטים בשאלות לגבי עתידם המקצועי ותרומתם לחברה. דברייך תרמו למשתתפים ידע ותובנות רבים בנושא חשיבה יצירתית על היבטיה הרחבים ועל יצירתיות בתחום העסקים.

 

המפגש היה מאד חוויתי וההתנסויות השונות בו תרמו להפנמת המסרים.

 

המפגש העלה נקודות רבות למחשבה לסטודנטים, שזה עתה יוצאים לשוק התעסוקה ומחפשים את כיוונם המקצועי והאישי.

 

המפגש, שהיה השלישי בתכנית השנתית של מסלול כלכלה וניהול בפרויקט המתמחים, היה מרתק ועורר תגובות רבות בקרב המשתתפים, וגם על כך תודתי הרבה".

 

הרצאה "חשיבה חדשנית בהיבטי משפחה וקהילה"

במסגרת יום עיון "גוונים במשפחה", מודיעין, היבטים קהילתיים חדשניים

 

מכתב תודה משותף מיעקב אלמוג, מנהל האגף לשירותים חברתיים ; מיונית עמית בוטל מנהלת היחידה לעבודה סוציאלית קהילתית

 

"ביום שני קיימנו במודיעין  יום עיון בנושא חדשנות, משפחה וקהילה. פתחת את היום בפנינו עם הרצאה מרתקת אשר  פתחה צוהר לחשיבה חדשנית "מחוץ לקופסא" אשר שירתה אותנו במהלך כל יום העיון.

 

אנו מבקשים להודות לך על  ההיענות והנכונות להירתם לנושא כה חשוב, על השקעת הזמן והעברת הנושא במקצועיות רבה.

 

אין ספק שהרצאתך היוותה מנוף לחשיבה אחרת, שסייעה להשיג את המטרות שלשמן קיימנו את יום העיון הזה. אנו מקווים כי פירות עבודתנו בקבוצת הדיון שהתקיימו בסיום היום, יסייעו בידי העובדים הסוציאליים לקידום השירות לרווחת הפרט, המשפחה, הקבוצה והקהילה כולה.

 

לסיום, נשמח לשלוח אליך בהמשך את תוצרי היום, וכמובן שנשמח לשיתופי פעולה עמך בעתיד".

 

הרצאה "חשיבה יצירתית בהתנדבות בקהילה", מועדון ליונס, ראש העין

 

במסגרת תרומה לקהילה

 

מכתב תודה מנשיאת ליונס ראש העין, שולמית רוזן

 

"...התנדבת להרצות בפנינו על חשיבה שונה. תחום ההתמחות שלך מאד תרם לנו כפרט וכקבוצה. כיווני החשיבה, היצירתיות והפתיחות לזוויות ראייה מגוונות, אלה מקצת הדברים שחווינו. עוררת את סקרנותנו ורצוננו לשמוע ולדעת יותר על הנושא.

 

חשיבות הנושא לנו כקבוצה רבה ביותר. נגעת בנקודות הקשורות לכל ובל זאת הדגשת את המסרים החשובים של המפגש. אין ספק שזהו תחילתו של תהליך אשר עלינו לעבור. נשמח אם תוכל ללוות אותנו בהמשך.

 

מודה לך מקרב לב בשמי ובשם חברי המועדון ראש העין ומועדון ליונס הוד השרון על ערב מרתק, על הבנה, תמיכה מדהימה ו"זרימה" עם חיוך".

 

הרצאה "כוח הסוד", למתנדבי המשמר האזרחי, ראש העין

 

תרומה לקהילה, במסגרת כנס שנתי של המשא"ז

 

מכתב תודה והערכה מרס"ב אביבה נומברג, מפקדת בסיס משא"ז גבעות ראש העין ומרס"ב איציק שרף, מ"מ ק' מתנדבים, ראש העין

 

"במסגרת הפעילות השנתית למתנדבי המשמר האזרחי בראש העין, זכינו לשיתוף פעולה יוצא מגדר הרגיל בהסכמתך האדיבה להעביר הרצאה למתנדבים ובהתנדבות.

 

בהזדמנות זו ברצוני להודות לך ולהביע בפניך את הערכתנו על אופן ביצוע ההרצאה: "כוח הסוד, להגשים את החיים שאנחנו רוצים", שהיתה ברמה מקצועית גבוהה, מעניינת ומרתקת.

 

ברצוננו לקוות, שהרצאות מעין אלה תמשכנה להיות חלק אינטגרלי מהפעילות המתוכננת למתנדבים.

 

שוב תודה על ערב מהנה ומשכיל.

 

ישר כוח והמשך שיתוף פעולה פורה בעתיד".

 

משוב מסכם בקורס ניהול השיווק וסחר חוץ למנהלים ואנשי עסקים, מכון היצוא

 

במסגרת תכנית תבל לקידום עסקים במגזר הפלסטיני, מרכז אקדמי ומנחה – אבי שיינמן

8 מפגשים, בין התאריכים 11-12/2014

ממוצע בסקלה 1-5, 18 משיבים

 

שביעות רצון מארגון הקורס, מהכיתה, מהעזרים – 4.56.

 

שביעות רצון מהרמה המקצועית, העברת החומר והתרגולים – 4.76.

 

תרומה באופן אישי במונחים של ערך או תועלת – 4.5.

 

שביעות רצון מהמנחה אבי שיינמן – 4.83.

 

מדגם משובים אישיים

 

גאסוב אבו גוש, עמיל מכס שותף בשלוש חברות

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מהקורס / מהסמינר – "זה היה קורס מעניין, שהרחיב את המחשבות שלי: איך אני יכול לנהל את העסק שלי, איך אני יכול להתגבר על הקשיים בו,  איך לבנות בו יציבות ואיך לשפר את עצמי בשוק שאני פועל בו ואיך לשווק את המוצרים שלי בצורה שונה, איך לעשות הסכמים בדרך טובה יותר, איך ליצור אינטגריטי לעצמי ולעסק שלי ואיך לשמור עליה".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "ראשית מר אבי היה מרצה טוב מאד והעביר לנו את הקורס בצורה נהדרת. למדנו לשמור על ההבטחות שלנו ולהיות אחראים עליהן וזה הרחיב את המחשבה גם לעסקים והדרך להתנהג עם לקוחות ואיך לתקשר איתם בדרך שונה".

 

מוסטפה אל אלול, מנכ"ל

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מהקורס / מהסמינר – "ידע טוב ונותן את הדרך הנכונה איך ללמוד את השוק הבינ"ל ואיך לחדור עם המוצרים שלך ואיך לחקור את הציפיות של הלקוח שלך ואיך לקבוע את המחיר של המוצר...וידע טוב לגבי מו"מ".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "אהבתי את דרך הלימוד של המנחה אבי בעניין של ניהול הזמן והלימוד עצמו. גם הנושאים שלמדתי וכל המשאבים שנתנו בידי מכון היצוא לקורס".

 

יזיד יקרנה, יועץ UNCTAD

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מהקורס / מהסמינר – "הקורס השפיע בצורה חיובית במישור האישי והמקצועי. אני מעודד קיום קורסים כאלה בשל חשיבותם לבניית יכולות הסוחרים ואנשי העסקים הפלשתינים מאחר וזה משפיע על הכלכלה הפלסטינית".

 

מה אהבתי בהשתלמות – " העברת ההמידע בצורה קלה ומהנה עזר לי לקבל את הכמות הגדולה ביותר של מידע בתחום המסחר הבינ"ל החל מבחירת השוק, בחירת המוצר, קביעת האסטרטגיה הממתאימה לפרוץ לשווקים והיפה ביותר הוא אופן שילוב עם הפיתוח והיכולות האנושיים בקורס".

 

אדר תמימי, נשיא / ראש ארגון המלאכה והתיירות

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מהקורס / מהסמינר – " מחויבות. ניצול הזמן. איך לרתום את הלקוחות שאינם רוצים לעבוד איתך. איך לא להתייאש כאשר אתה במצב של כישלון. דיאלוג יעיל עם לקוחות".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "סגנון המרצה. התרגום הסימולטני. הדוגמאות של המרצה בקשר לסוגיות מסוימות. ההיכרות".

 

מאג'ד אבועין, מנהל שיווק בקבוצת אבו עין

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מהקורס / מהסמינר – "קורס חשוב לגבי החברה שלנו מהבחינה האישית ...איך לצאת ממצב מסוים לחברה חיצונית ואיך לחשוב. חושב שהקורס הזה הינו מעין מעבר ויציאה מתוך הקופסא החוצה ולעבור עוד מרחק".

 

מה אהבתי בהשתלמות – "יכול ללמוד יותר דברים מהקורס הזה מאשר, שאתה חושב בכל המישורים ובמיוחד במישור האישי".

 

חסן שהין, עמיל מכס שותף בשלוש חברות

 

מה הפקתי ומה אני לוקח מהקורס / מהסמינר – " היה מאד נפלא להיות עם מורה כמו מר אבי כי למדנו הרבה דברים, שידענו אותם וחלקם, אבל לא עמוק מדי. למדנו את המחויבות כלפי אנשים הקשורים לעסקים שלנו וגם איך להיות דיפלומטים בשפה של מקצוענות גבוהה".

 

מה אהבתי בהשתלמות – " להשתתף בקורס כזה זו חוויה מאד גדולה. דברים פותחים את הראש והתקוות. מאותו מקום של הקורס אתה רואה את העולם של העסקים וממליץ בחום להשתתף בקורסים דומים".

 

משוב מסכם בקורס ניהול השיווק וסחר חוץ למנהלים ובכירים בנצרת, מכון היצוא

 

במסגרת תכנית תבל לקידום עסקים

 

מרכז אקדמי, מרצה ומנחה – אבי שיינמן

 

9 מפגשים בני 4 שעות כ"א, בין התאריכים 12/10/2010-15/12/2010

 

ממוצע בסקלה 1-10,  32 משובים מתוך 46 משתתפים

 

עמידה בציפיות האישיות – 8.9.

 

מידת שביעות הרצון מארגון הקורס – 9.1.

 

המידע שהועבר חידש לי מעבר למה שידעתי קודם לכן – 8.7.

 

המידע מהקורס עשוי לעזור לי בעבודתי השוטפת / העתידית – 9.0.

 

שביעות רצון מאבי שיינמן, הרצאה / הנחיה – 9.2.

 מדגם סיפורי הצלחה

 

1.  מכון היצוא הישראלי -  יעוץ והנחיה לצוותי הנהלה בחטיבת שירותים מקצועיים

 

1.1     הכנת התכנית הלאומית לסיוע ליצואן קטן מתחיל (2007/8).

 

1.2     פיתוח שירותים חדשים ביחידות החטיבה.

 

1.3     הכנת נציגי חברות לתערוכות בחו"ל.

 

1.4     שותפות בהקמת גוף המנטורים והנחייתו המקצועית במשך כארבע שנים (2012-2016).

 

פרטי קשר: שאולי כצנלסון, סמנכ"ל ומנהל חטיבת כלכלה 054-5308614. ראה מכתב המלצה מצורף.

 

2. מכון היצוא הישראלי - מרכז אקדמי ומנחה קורסים / סמינרים בשיווק בינ"ל וסחר חוץ.

 

פרטי קשר: חנה ברזילי, מנהלת ביה"ס לסחר חוץ, 0544-678634, 03-5142829.

 

3. תכנית "ניצוץ" / ניהול, יצירתיות וצמיחה - הנחיית עשרות צוותי הנהלה בכירים של מפעלים וחברות      בכל ענפי התעשייה והשירותים. כל תכנית בהיקף של 150-200 ש"ע. שנים 2003-2014. רכז             "ניצוץ", ד"ר ניר בן אהרון 0506-290239. ראה מכתב המלצה מצורף.

 

4. "מחסני השוק" - הדרכה / הכוונה / אימון והטמעה של תכנית התחדשות ארגונית, ניהולית ועסקית         לצוות ניהולי בכיר ב"מחסני השוק", היערכות והכנות לצמיחה וגידול הרשת. רשת מזון פרטית                 בדרום הארץ (2005).

 

פרטי קשר: בעלים, מנכ"ל משותף: שלום נעמן 0542-323900. ראה מכתב המלצה מצורף.

 

5. MIS (*)  - הדרכה והנחייה של ההנהלה הבכירה בחברת MIS לפיתוח, יצור ושיווק שתלים דנטליים      (2004):

 

5.1  יצירת אסטרטגיה לפיתוח עסקי בינ"ל ותכנית שיווקית בינ"ל, חדשנות מוצרית.

 

5.2.  התאמות שיווקיות וארגוניות להובלה עולמית בתחום השתלים הדנטליים.

 

פרטי קשר: מנכ"ל, דניאל ברוך 04-9809966. ראה מכתב המלצה מצורף.

 

6. מיזוג אלביט / אלאופ (**) – שותפות בצוות אסטרטגי לגיבוש מטרות, עקרונות ואסטרטגיית מיזוג          לפעילות מקומית וגלובלית ויעוץ לצוות הנהלה מוביל למיזוג אלביט ואלאופ תעשיות                              אלקטרואופטיקה (1999).

 

אסטרטגיית המיזוג הובילה בין היתר לתאגיד עם כמה חטיבות ופעילויות עסקיות חדשות וגידול למחזור הכנסות של מעל 3 מיליארד דולר.

 

(*)    במסגרת חברת ZOOZ.

(**)  במסגרת חברת "רותם אסטרטגיה".